• DOLAR 32.24
  • EURO 34.991
  • ALTIN 2432.108
  • ...
Askerlere saldırının ardından birçok PKK elemanı öldürüldü
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

MSB, dün Irak’ın kuzeyinde PKK tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 6 askerin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. MSB, aynı bölgede 6 askerin daha hayatını kaybettiğini duyurdu. Böylece dünden bu yana hayatını kaybeden asker sayısı 12'ye yükseldi.

MSB'den yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır." denildi.

Bu saldırının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyonların yapıldığını aktaran MSB, şu ana kadar 16 PKK elamanının öldürüldüğü kaydetti.

Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava harekâtları düzenlendi

MSB, bir diğer açıklamasında da Irak ve Suriye'nin kuzeyine hava harekatları düzenlendiğini bildirerek şunları kaydetti:

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak-Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 23 Aralık 2023 saat 22.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, petrol tesisleri ve depolardan oluşan toplam 29 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir." (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir