• DOLAR 31.442
  • EURO 33.906
  • ALTIN 2060.744
  • ...
Filistinli gruplardan çağrı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Hamas, İslami Cihad ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi gibi grupların yer aldığı Ulusal ve İslami Güçler İzleme Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "afet" bölgeleri olarak adlandırılan bu yerlerde insani bir felaket yaşandığı belirtildi.

Çoğu çocuk, kadın, yaşlı ve yaralı binlerce kişinin, hayatlarını idame ettirecek temel maddelere erişememeleri, insani yardım girişlerinin olmaması ve ihtiyaçlarını karşılayacakları güvenli yollar bulamamaları nedeniyle gerçek bir tehlikeyle karşı karşıya oldukları ifade edildi.

Şehitlerin her yere dağılmış olduğu ve insanların bunları defnedememesi nedeniyle büyük bir çevre felaketinin yaşanacağı vurgulanan açıklamada, Hamas ile işgal rejimi arasındaki insani ateşkesin sona ermesi ve saldırıların yeniden başlamasıyla durumun daha da kötüleştiği aktarıldı.

Hastanelerin hizmet veremediği ve sağlık çalışanlarının söz konusu afet bölgelerinde hareket etme olanağı bulamadığına dikkat çekilen açıklamada, Mısır'dan, yaralıların ülkede tedavisi için çalışması istendi.

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir