• DOLAR 31.071
  • EURO 33.679
  • ALTIN 2032.568
  • ...
Asgari ücreti belirlemede ikinci toplantı tarihi belli oldu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Türkiye'de milyonlarca çalışanın gözü kulağı, 2024 yılı için belirlenecek olan asgari ücret görüşmelerinde...

Bu kapsamda da asgari ücreti belirleyecek olan ilk toplantı, bugün saat 14.00 sularında başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın başkanlığında yapılan toplantı, geçtiğimiz dakikalarda sona erdi.

Asgari ücret pazarlığında ikinci toplantı 18 Aralık Pazartesi günü saat 13.30 sularında yapılacak. Asgari ücretin ikinci toplantı da açıklanmayacağı ve üçüncü toplantı sonrası ilk rakamların konuşulmaya başlanacağı öğrenildi.

İlk açıklama geldi

"Asgari Ücret ne kadar oldu?" sorusuna cevap veren Türk-iş Genel başkan yardımcısı Ramazan Ağar, “Bugün yapılan toplantılarımızda herhangi bir ücret konusu görüşülmedi. Türk-iş olarak ücret söyleme şansımız yok ücret söylersek bağlanır kalırız. İşveren tarafından ücret gelecek, değerlendirme yapacağız” açıklamasını yaptı.

Toplantı sonrası ilk açıklamayı Türk-iş Genel başkan yardımcısı Ramazan Ağar yaptı.

TÜRK-İŞ ve TİSK başkanları toplantıdaki yerlerini aldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın başkanlığında, Bakanlığın ev sahipliğinde toplanan komisyonda, işçi heyetine TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, işveren heyetine ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol başkanlık etti.

Görüşmede ilk defa işçiler yer alıyor

Bu yılki görüşmelerde önceki yıllardan farklı olarak, 5 kişilik TÜRK-İŞ heyetinde ilk kez 4 işçi birden yer aldı. Kasiyer, sağlık çalışanı, enerji işçisi ve Karayolları'nda çalışan bir taşeron işçi toplantıya katılarak, yeni asgari ücretin belirlenmesi sürecine katkı verecek.

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir