• DOLAR 31.071
  • EURO 33.679
  • ALTIN 2032.568
  • ...
Şanlıurfa'da binler Gazze için bir araya geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

 Filistin'e Destek Platformu tarafından Şanlıurfa'da, Gazze'ye destek yürüyüşü ve mitingi gerçekleştirildi.

Kent merkezinde Ali Şelli Parkı'ndan başlayan yürüyüşte, Filistin'de katledilen bebeklerin fotoğrafı, Filistin'in simgesi Hanzala, Kahraman Komutan Ebu Ubeyde'nin posterleri sergilendi.

Rabia Meydanına kadar yürüyen binlerce Şanlıurfalı, sık sık "boykota devam", 'kahrolsun israil' sloganı atarak tekbir getirdiler.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan mitingde, Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, Şanlıurfa'dan şanlı direnişe binlerce selam göndererek Gazze'de ölen insanlığı ayağa kaldırmak için seslendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de bir konuşma yaparak, Şanlıurfa halkını selamladı.

"Yahudilere destek vererek onlarla birlikte soykırım ittifakı kurdular"

Mitingde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Arz-I Mev'ûd'dan bahsederek "Açıkça söylüyoruz, gelen tehlikeyi herkes görmelidir. Bazıları 'bize ne Gazze'den' diyor. 'Bize ne Gazze'den' diyen ya haindir ya da kafirin ta kendisidir. Geçmişte Afrikalılara, ABD'deki yerlilere soykırım yapanlar, şimdi Yahudilere destek vererek onlarla birlikte soykırım ittifakı kurdular. ABD, israili kasıtlı olarak 'sivilleri öldürdüğüne dair herhangi bir kanıt bulamadık' diyor. Bakar mısın şu alçaklığa." dedi.

"Dünyanın dört bir tarafından çığ gibi ihtida haberleri geliyor"

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim Argun ise "Gazze'deki kardeşlerimizin sabırlı, metanetli, vakur ve mümin duruşu tüm dünya halklarını etkiledi. İnsanlar ne oluyor bu insanlara ki, bunca bombardıman altında, zulüm altında sabır ve metanetlerini koruyorlar, bunlar hangi dine inanıyorlar' diye küresel çapta bir uyanışa vesile oldu. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığımıza dünyanın dört bir tarafından çığ gibi ihtida haberleri geliyor." şeklinde konuştu.

Miting, yine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim Argun'un okuduğu dua ile sona erdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir