• DOLAR 31.188
  • EURO 33.813
  • ALTIN 2038.105
  • ...
Peygamber Sevdalıları vakfı, Diyarbakır ve Şırnak'ta Gazze için meydanlara indi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Peygamber Sevdalıları Vakfı öncülüğünde bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle merkez Kayapınar ilçesindeki bir alışveriş merkezi önünde toplananlar, Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto ederek boykot çağrısında bulundu.

Filistin ve Türk bayrakları taşıyan katılımcılar, İşgalci siyonistler ve ABD karşıtı slogan attı, tekbir getirdi.

Kanaat önderi Hüseyin İnci, grup adına yaptığı açıklamada, yaklaşık bir asırdan beri şiddetli kuşatma altında tutulan Gazze'nin, 7 Ekim'den bu yana tüm dünyanın gözleri önünde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden vahşice ölüme terk edildiğini söyledi.

Siyonist rejim saldırıları sonucu Gazze'nin, soykırıma maruz bırakıldığını belirten İnci, şöyle konuştu:

"Müslümanlar için Gazze ve oradaki kardeşlerimizin yanında olmak şeri ve tarihi bir sorumluluktur. Soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, mazlum Filistin halkını acımasızca katletmekte ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır. Müslümanlar olarak sorumluluklarımızdan biri de boykottur. İşgalci terör şebekesi İsrail mallarına yönelik boykot, Müslümanlar arasında dayanışmayı yansıtan etkili bir duruştur. Bu vesileyle ehli vicdan herkesi, Gazze'de bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan vahşete ve soykırıma 'dur' demeye, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmaya davet ediyoruz."

- Şırnak

HÜDA PAR Şırnak İl Başkanlığı öncülüğünde kentteki sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle Ulu Cami bahçesinde cuma namazının ardından Filistin'e destek amacıyla basın açıklaması yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından parti üyesi Mücahit Tatar, yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin Gazze'ye saldırılarına "dur" demek için bir araya geldiklerini söyledi.

Tatar, "Filistin'de her 10 dakikada bir çocuk hayatını kaybediyor. Derhal İsrail rejiminin Gazze'ye, Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya karşı saldırılarını durduracak ciddi adımlar atılmalıdır. İsrail'e karşı ekonomik, diplomatik, ticari ve stratejik tüm kanallar kapatılmalı. Gazze'ye acil olarak insani yardım koridoru oluşturulmalıdır." ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir