• DOLAR 31.01
  • EURO 33.563
  • ALTIN 2023.443
  • ...
İşgalci siyonist vahşet Adıyaman'da tel'in edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Cuma namazı sonrası bir araya gelen Adıyamanlılar, Halk Kütüphanesi yanında düzenlenen kitlesel basın açıklamasında sık sık siyonist işgalciler aleyhine sloganlar atıldı.

Platform adına basın açıklamasını HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Mustafa Yetiş okudu.

"Siyonistler İslam âlemine meydan okumaktadır"

Yetiş açıklamasında Gazze'nin yaklaşık bir asırdır şiddetli kuşatma altında tutulduğuna değinerek, "7 Ekim'den bu yana tüm dünyanın gözleri önünde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden vahşice ölüme terk edilmiş durumdalar. Tarih boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, büyük şahsiyetleri bağrında yetiştirmiş Gazze, soykırıma maruz bırakılmaktadır. Yakınlarının defnedecek cesetlerini bulunca kendilerini şanslı saydıkları Gazze halkı, 'Hep birlikte bir odada uyuyalım ki ölürsek hep beraber ölelim' söylemlerinin normalleştiği bir kente dönüşmüştür. Müslümanlar için Gazze ve oradaki kardeşlerimizin yanında olmak şer'i ve tarihi bir sorumluluktur. Nitekim Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtuvesselâm 'Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir.' Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, mazlum Filistin halkını acımasızca katletmekte ve adeta bütün bir İslam âlemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. Ümmetin izzetini ve kutsallarını savunmaktadır." dedi.

"Ekonomik boykot, onların iradelerini bükme konusunda etkili ve caydırıcı bir silahtır"           

"Müslümanlar olarak yapacağımız boykot, Filistin halkının haklarına, özgürlüklerine ve kardeşlerimize olan bağlılığımızı ilan ettiğimiz anlamına gelmektedir." diyen Yetiş şöyle devam etti:

"Bu adım, uluslararası toplumu israilin zalimane saldırı ve katliamlarına karşı bir duruş sergilemeye çağırmak ve Filistin'in yanında olmaya yönlendirmektir. Unutmayalım ki Kur'an'ın ifadesi ile 'insanlar arasında yaşamaya en düşkün olan Yahudilerdir.' Dolayısıyla ekonomik boykot, onları rahatsız etme ve iradelerini bükme konusunda etkili ve caydırıcı bir silahtır. Bu ekonomik zararlar aracılığıyla satış ve ihracatın gerilemesi gibi sonuçlara neden olacak, buna bağlı politik ve sosyal etkileri beraberinde getirecek, bütün bir zarara uğramalarına neden olacaktır. Ancak boykotun hedefine ulaşması için geniş halk desteğine ve uzun soluklu olmasına ihtiyaç vardır. Yine de tüm zorluklara ve engellere rağmen bu boykot, bir duruş ve inanç ifadesi olarak kalır."

"HAMAS Filistin'in meşru siyasi hükümeti ve temsilcisidir"

Müsümaların vahdeti oluşturması gerektiğini dile getiren Yetiş, "Müslüman ülkeler ekonomik ve askeri olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır. Canımızla, kanımızla, malımızla mazlum Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha buradan haykırıyoruz. Filistin'in ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden her adımı destekliyoruz ve desteklemeyle devam edeceğiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

Müslüman halklara ve liderlere seslenen Yetiş platform olarak yapılması gerekenleri şu şekilde sıraladı:

• HAMAS Filistin'in meşru siyasi hükümeti ve temsilcisidir. ABD veya siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiç bir önemi yoktur.

• Gazze'ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze'ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla, ivedelikle yola çıkarak, Gazze'ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli insanlar bu filoya davet edilmelidir.

• Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı en azından bu katliamlar devam ettiği müddetçe faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır.

• Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasına izin verilmemelidir.

• İslam ülkeleri hep beraber siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır.

Bu vesileyle ehli vicdan herkesi, Gazze'de bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan vahşete ve soykırıma dur demeye, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmaya davet ediyoruz. Meydanlar boş bırakılmamalı, Filistin direnişine aralıksız bir şekilde maddi yardımlar devam ettirilmeli, siyonistlerin ve destekçilerinin mallarına süresiz bir şekilde boykota devam edilmelidir!

Son olarak, bir avuç mücahid topluluğunun, dünyanın en iyi ve modern silahlarla donanmış ordularından sayılan israil ordusuna karşı dimdik mücadele vermesi, ağır kayıplar vermesini sağlaması; 'Nice az birlikler vardır ki Allah'ın izniyle, sayıca çok birliklere galip gelmiştir.' ve 'Allah sabredenlerle beraberdir' ayeti kerimelerinin bir tecellisi olarak görmekte, mücahitlerin şanlı kıyamını desteklemekteyiz. Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun!"

Program, Mavi Marmara Gazisi Abdullah Keskin'in yaptığı duanın ardından sona erdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir