• DOLAR 32.593
  • EURO 34.836
  • ALTIN 2490.184
  • ...
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı "Aksa Tufanına Destek" mitingi düzenliyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Mitingin Bingöl Merkez Genç Caddesi Ulu Cami önünde saat 13.00'te gerçekleştirileceğini belirten İl Başkanı Alpaya, Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı tüm halkı mitinge katılım göstermeye çağırdı.

Siyonist işgal rejiminin bir aydan fazladır Gazze'de katliam ve soykırım uyguladığını vurgulayan Alpaya, bu saldırıların gün geçtikçe şiddetini artırdığını belirtti.

Alpaya, Saldırılara karşı dünya genelinde ciddi tepkilerin olduğunu ifade ederek, "Ben insanım diyen herkesin bu vahşete ve katliama tepki göstermesi lazım. Bu bağlamda HÜDA PAR olarak şu ana kadar hiç durmadık ve hep sahalarda olup sesimizi yükselterek bir duruş sergilemeye çalıştık. Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, direniş güçlerinin, direniş gruplarının yanında olduğumuzu ve israile karşı tepkilerimizi dile getirdik." dedi.

"Halkı mitinge destek vermeye çağırıyoruz"

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı olarak 10 Aralık Pazar günü Bingöl'de büyük bir miting düzenleyeceklerini belirten Alpaya, "Bu mitingde israili lanetleyeceğiz. Direniş gruplarının ve 'Aksa Tufanı'nın yanında olduğumuzu dile getireceğiz. Bu anlamda Bingöl'de bütün halkları, kesimleri, vatandaşları bu destek vermeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Herkes tepki göstermelidir"

Alpaya, şunları söyledi:

"Bizlere göre vicdan taşıyan ve ben insanım diyen herkesin israilin bu melun ve meşum soykırımlarına tepki göstermesi lazım. Bundan dolayı Bingöl'den çok yüksek bir ses çıkaralım ki hem sesimizi Filistin'deki mücahitlere duyuralım hem de israilin uyguladığı vahşeti durdurma anlamında bir nebze de olsa destek olmaya çalışalım inşallah." (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir