• DOLAR 32.361
  • EURO 34.46
  • ALTIN 2438.652
  • ...
Haliloğlu: Allah katında değer, kişinin kalbinde taşıdığı sevgidedir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Görme engelli Ümit Şahin'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Adıyaman İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu'nun engelli vatandaşlara hitabıyla devam etti.

Öğle namazına müteakip düzenlenen programda, Haliloğlu 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinde vefat eden engelli vatandaşlara rahmet diledi.

Engellilerin sadece bir gün hatırlanmaması gerektiğini dile getiren Müftü Haliloğlu, "Allah katında değer, kişinin kalbinde taşıdığı sevgidedir. Sizler bu topluma Allah'ın birer emanetisiniz. O nedenle bizler emanet bilinciyle sizlere özel önem veriyoruz. Allah'a ibadet etmek isteyen kardeşlerimize en güzel imkânı sunmak için buradayız. Bu Rabbimizin bir imtihanıdır. Peygamber Efendimiz (Aleyhissalatu vessellem) dış görünüşe değil, ehliyete ve liyakate bakmıştır. Bu konuyla ilgili sahabenin hayatında birçok örnek vardır. Allah Resulü, gözleri görmeyen Abdullah İbn Ummi Mektum'u kendi yerine defalarca vekil olarak bırakmıştır. Aynı şekilde ortopedik engelli olan Muaz B. Cebel’i Yemen'e vali olarak görevlendirmiştir. Bu örneklerden ibret alarak hayatımızı şekillendirmemiz gerekir." dedi.

Program, yapılan dua ve ikram ile program sona erdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir