• DOLAR 31.071
  • EURO 33.679
  • ALTIN 2032.568
  • ...
Malatya’da 'Yaratıcı Geleceğin İzinde' Projesinin imzaları atıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Malatya İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ‘Yaratıcı Geleceğin İzinde’ projenin imzaları İl Müdürü Behçet Bakır, Ajansın Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler’in katılımıyla atıldı.

Öğretmen, öğrenci ve velilerin teknolojik gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan Proje kapsamında öğretmen, öğrenci ve velilere robotik kodlama, yapay zeka, donanım ve yazılım alanlarında 10 gün 80 saat eğitim verilecek.

“Eğitim dünyası hızla değişmekte ve teknolojinin rolü giderek artmaktadır”

Protokolü imzalayarak projenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan İl Müdürü Behçet Bakır, "Eğitim dünyası hızla değişmekte ve teknolojinin rolü giderek artmaktadır. Bu değişim, öğrencilerimizi geleceğin teknoloji odaklı dünyasına hazırlama sorumluluğumuzu daha da önemli hale getirmektedir. Bu kapsamda önemli gördüğümüz bu teknolojik yenileşme konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Gerçekleştirmeyi planladığımız robotik kodlama ve yapay zeka eğitim projemizle; Geleceğin teknolojik gelişmelerine ayak uyduracak nitelikli bireyler yetiştirmeyi, öğrencilerimizin teknik becerilerini artırmayı ve yaratıcı düşünme kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Özellikle öğretmenlerimizin donanım ve beceri kabiliyetlerini artırmak, onların yetiştirdiği öğrencilerin yapacakları tüm çalışmalara ve projelere yansıyacaktır." dedi.

Projenin koordinatörlüğünü Malatya Bilim ve Sanat Merkezi yürütecektir. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir