• DOLAR 31.191
  • EURO 33.83
  • ALTIN 2037.029
  • ...
Kudüs'teki silahlı eylemin ardından Hamas'tan açıklama!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İşgal altındaki Kudüs'teki Ramot yerleşim birimine bu sabah düzenlenen operasyonunun kahramanca bir eylem olduğunu ve işgalci siyonistlerin Gazze'deki suçlarına ve Cenin'de dün iki çocuğun şehit edildiği menfur suça doğal bir tepki olduğunu söyleyen HAMAS Liderlerinden Mahmut Mardawi, şunları kaydetti:

"Bu yanıt, işgale, işlediği suçların göz ardı edilmeyeceğine, halkımızın şehitlerin kanını, yaralılara, tutsaklara ve yerinden edilmişlere yapılan eziyetleri unutmadığına dair açık bir mesajdır. Bu tepki halkımıza karşı yürütülen soykırım savaşının sonu olmayacak. Bu operasyonun direnişin gücünün ve işgal güçlerine ve tüm bölgelerdeki yerleşimci kitlelerine ulaşma yeteneğinin bir başka kanıtıdır. Direnişi kökünden sökme ve alevlerini söndürmeye yönelik tüm girişimler başarısızlık ve zaman kaybıdır."

Madrawi, Filistin halkını tüm bölgelerdeki özel operasyonlarla işgal güçlerini ve yerleşimcileri hedef almaya devam etmeye, onları Gazze ve Batı Şeria'da tüm çizgileri aşan, tüm insani ahlak ve standartları ihlal eden saldırılarından caydırmaya çağırdı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir