• DOLAR 32.427
  • EURO 34.539
  • ALTIN 2470.498
  • ...
Umut Kervanı Batman'da sel mağdurlarına gıda yardımı yaptı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Umut Kervanı Batman Derneği tarafından sel mağduru onlarca aileye gıda yardımı yapıldı.

Umut Kervanı Batman Derneği Başkanı Nurettin Teymur, yaptığı açıklamada, sel felaketinin yaşandığı 19 Kasım'dan bu yana selzedeleri yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Kışlık elbise ve sıcak yemek dağıtımının yanı sıra bugünde sel mağdurlarına gıda kolisi yardımında bulunduklarını ifade eden Teymur, ailelere battaniye, yorgan, halı gibi ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını kaydetti.

Teymur, "Batman'da geçen hafta yaşanan sel felaketinden bu yana sahadayız. Ailelerimizin yanındayız. İlk günden itibaren tespitlerimizi gerçekleştirdik. İlk günlerde burada çorba ve günlük bin kişilik yemek dağıtımımız oldu. Evlerine giremeyenlere kışlık elbise dağıtımımız oldu. Bugünde tespit ettiğimiz ailelerimize gıda yardımında bulunduk." dedi.

Acı bir olay yaşadıklarını vurgulayan Teymur, "Ailelerimizin yorgan, battaniye, yastık, halı, buzdolabı ihtiyaçları bulunmaktadır. Ailelerimizin bu ihtiyaçlarını da gidereceğiz inşallah. Rabbim hayırseverlerimizin hayrını kabul etsin. Gerçekten Batman'da yaşanan olay büyük ve acı bir olaydı. Bu acı olayda da 4 vatandaşımızı kaybettik. Bunların 3'ü çocuktu. Tekrardan Batman'ımıza geçmiş olsun." diye konuştu. (İLKHA)

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir