• DOLAR 32.435
  • EURO 34.503
  • ALTIN 2477.46
  • ...
Müftü Pinal, sabah namazında gençlerle buluştu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, Siirt gençlik Spor İl müdürlüğü ve Siirt müftülüğü İl Koordinatörlüğünce, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, gelecek ve sorumluluk bilincine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sunmak amacıyla Siirt merkezi Kazımiye Camii'nde sabah namazında gençlerle bir araya geldi.

"Ben kimim, ne için yaratıldım, bu dünyadaki görevim nedir"

Namazdan sonra gençlerle hasbihal eden Müftü Pinal, "Allah'ın bize verdiği ömür sermayesinde en önemli dönem gençlik dönemidir. Gençlik dönemi, Allah'ın insana lütfudur. Ama bu döneminde bir sonu vardır. Gençlik dönemi insanın geleceğe dair kararlar aldığı dönemdir. Özellikle bu çağlarda bireyin kendisini anlamlandırması konumlandırması gerekiyor. Ben kimim? Ne için yaratıldım? Bu dünyadaki görevim nedir? Sorumluluklarım var mı? başta Rabbim olmak üzere annemin, babamın toplumun benden ne beklentisi var? Bu soruları gençlik döneminde kendinize sorup cevaplarını verirseniz kendinizi geleceğe hazırlamış olursunuz." dedi.

Filistin konusuna da değinen Müftü Pinal, İslam’ın kutsalları ile dünyanın gözü önünde çocukların, gençlerin, yaşlıların katledildiğine dikkat çekti.

Filistin’in acısını paylaşan karşılıklı sohbetin soru-cevap faslından sonra yapılan ikramlar ile gençlik buluşması sona erdi.

Kazımiye Camii'nde düzenlenen sabah namazı buluşmasına, İl Müftüsü Şakir Pinal, Müftü Yardımcısı İbrahim Ensari, İl Koordinatörü Mehmet Nafih Baydarman ve Gençlik Spor Müdür Yardımcısı Muhdi Eldemir ve gençler katıldı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir