• DOLAR 32.205
  • EURO 35.116
  • ALTIN 2500.695
  • ...
AFAD’dan batan gemiye ilişkin açıklama!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

AFAD Başkanı Memiş, geminin mendireğe 20 metre mesafede battığına değinerek, şöyle devam etti:

"15-25 metreye kadar derinlik var o bölgede. Bir dezavantajımız mendirek olduğu için sürekli dalga oluyor. Üstten dalga geliyor, alttan suyu sürekli bulandırıyor. Normal hava şartları çok durgun olsa bile orada sürekli bir dalgalanma olduğu için biraz işimizi zorlaştırıyor. Şu anda Deniz Kuvvetler Komutanlığının uzman 1. sınıf dalgıçları kameralarla gemiye giriyor. Biz de yukarıdan izliyoruz. Hakikaten görüş mesafesi çok düşük. Yer yer 15, zaman zaman 30 santimetreye çıkıyor. Buna rağmen ısrarla takip devam ediyor."

Geminin içine balçık dolmaya başladığına dikkati çeken Memiş, şunları kaydetti:

"Orada çok yoğun bir çalışma var. Aslında riskli de bir çalışma var. Gerçekten çok dikkat edilmesi, özenli davranılması gereken bir çalışma var. Orada dolan balçığı da çekmeyi planlıyoruz. Geminin her tarafına dalgıçlarımız bakıyor. Orada görüş mesafesi çok düşük olduğu için ve akıntı da devam ettiği için bakmış olduğunuz yere bir daha bakmanız gerekiyor. Yaklaşık 4 gündür bu işi yapıyoruz. Aslında sadece geminin içini değil, yüzey taraması da yapıyoruz. Cenazemizin birini maalesef deniz yüzeyinde bulduk bugün, bu ihtimali de göz ardı etmiyoruz. Geniş bir alanda yoğun bir çalışmamız var."

Memiş, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıyı Emniyeti, emniyet, jandarma ve AFAD ile kayıp 7 personele ulaşmak için çalışmaların aralıksız sürdüğünü sözlerine ekledi

Bu haberler de ilginizi çekebilir