• DOLAR 31.429
  • EURO 33.986
  • ALTIN 2062.408
  • ...
Depremzede çocuklara bisiklet hediye edildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili ciddi anlamda etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Malatya'da aralarında çok sayıda çocuğunda bulunduğu bin 246 kişi vefat ederken, onbinlerce konut ve işyerlerinden bir kısmı yıkıldı diğerleri ise ağır-orta ve az hasar aldı.

Evleri yıkılan ya da ağır ve orta hasar alan vatandaşlar, yapımına başlayan konutlar bitene kadar kentin farklı yerlerinde kurulan konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürüyor.

Tabi depremlerden en çok etkilenenlerin başında kuşkusuz çocuklar geliyor. Çocuklara psiko-sosyal destek amacıyla belli aralıklarla çeşitli etkinlikler sürerken, bir destekte Antalyalı Hayırsever İş İnsanı Haydar Barut'tan geldi.

Antalya’da "Pedallar iyilik için dönecek" mottosuyla düzenlenen organizasyondan elde edilen gelirle alınan bisikletlerden 287 adedi Vali Ersin Yazıcı ve Antalya Hayırsever İş İnsanı Haydar Barut tarafından Battalgazi Acıbadem Konteyner kentte çocuklara dağıtıldı.

"Çocukların mutluluğu her şeye değer"

Dağıtım töreninde konuşan Vali Ersin Yazıcı "Çocukların mutluluğu her şeye değer, çocuklarımızı bir nebze de olsa mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize. Çocuklarımızın yüzünün gülümsemesi bize ümit veriyor. Onları geleceğe güzel bir şekilde hazırlayabilmemiz için moral ve motivasyonunu yüksek tutmamız gerekiyor. Bu vesileyle çocuklara elimizden gelen çabayı gösteriyoruz." dedi.

Mutlulukları yüzlerine yansıyan çocuklar aldıkları bisikletlerle hatıra fotoğrafı çekildiler. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir