• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Batman Valisi Canalp: Vatandaşlarımızın kayıplarını telafi edeceğiz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Sel nedeniyle 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini aktaran Vali Canalp, büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

Ekiplerin şu anda hasar tespit çalışması yaptıklarını belirten Canalp, bir taraftan da su tahliyesi yaptıklarını kaydetti.

Canalp, "Şu anda meydana gelen afet ile ilgili zarar ziyan tespit komisyonlarımız defterdarlık marifetiyle sahada vatandaşlarımızın evlerine, iş yerlerine ziyaret ediyorlar. Buralarda meydana gelen zararların tespitini yapıyorlar. Diğer taraftan da belediyemizin ekipleri, AFAD'ın ekipleri diğer komşu vilayetlerden Mardin ve Urfa dâhil olmak üzere destek olaraktan Ankara AFAD üzerinden destek olarak istemiş olduğumuz ekipler de sahaya geldi. Birikmiş olan bir tarafından çamuru toparlıyoruz, onları temizliyoruz. Diğer tarafından da bodrum katlarındaki suların tahliye işlemlerini yapıyoruz." dedi.

"Köylerimizde şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yok"

Kırsal kesimde ise önemli bir problemin olmadığını vurgulayan Canalp, şöyle devam etti:

"Şu anda 111 adet motopontumuzla sahada çalışmalarımıza başladık. Kırsalda önemli bir sıkıntımız yok. Köylerimizde de şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum meydana gelmemiştir. Aynı haneden 4 vatandaşımızın cenazesine ulaşmış durumdayız. Sayın İçişleri Bakanımız da telefonla arayarak aileye taziyede bulundular.

Bu yapmış olduğumuz tespitler neticesinde, bu tespitlerden elde edeceğimiz maddi verileri Cumhurbaşkanlığımızla ve bakanlıklarımızla paylaşacağız. Bunlardan gelecek yardımlarla da vatandaşlarımızın kayıplarını telefi etme imkânımız olacaktır." (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir