• DOLAR 31.071
  • EURO 33.679
  • ALTIN 2032.568
  • ...
​​​​​​​Viranşehir'de uyuşturucuyla mücadeleye tiyatro oyunuyla dikkat çekildi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesinin destekleriyle Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele konulu “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda düzenlenen tiyatro oyununa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kasım Uçkan'ın yazarlığını yaptığı, Metin Karaman yönetmenliğinde gerçekleşen 4 seanslık oyunda, uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıklar nedeniyle gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkileri anlatıldı.

Tiyatrosu oyuncuları “Pembe Aslında Siyahtır” oyununun amacının, gençliğe tozpembe olarak sunulan uyuşturucunun ne kadar zararlı olduğunu gençlere göstermek olduğunu belirtti. Bu yüzden çevrelerinde uyuşturucu kullanan ya da satan birilerini gördüklerinde polise bildirmeleri gerektiği konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Tiyatro oyununu çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler ise, bu güzel faaliyetten dolayı İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Öğrenciler, sahneye yansıyan anne ve babaların çaresizliği karşısında duygulandık. Bir babanın çocuğunu ihmal bu etmesi ve sonrasında büyük acı yaşaması ise bizi çok duygulandırdı” şeklinde konuştular. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir