• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Lübnan'daki HAMAS yetkilileri: Aksa Tufanı, Filistin halkının çıkarlarına ulaşmak için denklemleri değiştirecektir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMAS'ın Lübnan'daki temsilcisi Ahmed Abdülhadi ile hareketin liderlerinden Gazi Hamad, Beyrut'ta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hamad, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararının derhal uygulanması çağrısında bulunarak, kararı Gazze için bir zafer olarak nitelendirdi ve Refah kapısının insani yardım girişine açılmasını istedi.

İşgalci rejim tarafıyla ilişkileri sürdüren ülkelere işgal büyükelçilerini topraklarından sürmeleri çağrısında bulunan Hamad,  işgal ordusunun Şifa Hastanesi ile ilgili iddialarına da değinerek, hastanenin tıbbi bir kurum olduğunu ve herhangi bir askeri amaçla kullanılmadığını vurguladı.

Abdülhadi ise, "Mescid-i Aksa tufanı" savaşının işgalle çatışma düzeyinde önemli stratejik etkileri olacağını ve Filistin halkının çıkarlarına ulaşmak için kural ve denklemleri değiştireceğini kaydetti.

Arap ve İslam ülkelerine Gazze Şeridi'ne yönelik saldırının durdurulması için baskı yapmaları yönünde çağrıda bulunan Abdülhadi , çifte standart uygulayan dünyaya Filistin halkının yanında yer alması gerektiğini kaydetti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir