• DOLAR 31.006
  • EURO 33.547
  • ALTIN 2019.976
  • ...
Gazze'deki şehidler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Gazze'deki şehidler için "Gıyabi cenaze namazı ve dua" temasıyla bir program düzenlendi.

Batman merkez Haznevi Camiinde düzenlenen programda cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılan vatandaşlar, Kudüs'ün, Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü ve Müslüman halkın siyonist işgal rejiminin zulmünden kurtuluşu için gözyaşları içerisinde dua etti.

Programın ardından STK'lar adına İLKHA'ya açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şehmus Önlü, Filistinli Müslümanlar için maddi ve manevi destek programlarının devam edeceğini söyledi.

"Bizler durmayacağız"

Önlü, "Günlerdir zalim israilin Filistin'deki halka yağdırdığı bombalar nedeniyle Batman'da sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar olarak sürekli alanlardayız. Onlar bombalar attıkça biz de durmayacağız. Batman'da çok güzel mitingler yaptık, etkinlikler devam ediyor. Cuma günleri de gıyabi cenaze namazlarına devam edeceğiz. Filistin'deki kardeşlerimize bir nebze de olsa yardımcı olmak için bugünde kermes açacağız. Bundan sonra da değişik etkinliklerle devam edeceğiz." dedi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir