• DOLAR 6.81
  • EURO 7.581
  • ALTIN 380.631
  • ...
"Türkiye, AB uyum sürecinde kararlıdır"

NEVŞEHİR - TBMM ve AB ortaklaşa etkinliği olan ayrımcılık konulu forum, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun katılımı ile başladı. Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin AB uyum süreci konusunda son derece kararlı ve azimli olduğunu belirtirken, AB ülkelerinin yavaş kaldığını söyledi.

 

TBMM'nin AB üyelik müzakereleri sürecine ilişkin rolünü azami seviyeye çıkarmayı hedefleyen "Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi"nin bir etkinliği olan Foruma; TBMM ve AB üyesi ülkelerin milletvekilinin yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri, kamu denetçiliği kurumu temsilcileri, akademisyenler ve gazeteciler katıldı.

 

Konuşmasında, bu tür uluslararası toplantıların karşılıklı önyargıların ortadan kalkması açısından çok önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, "ayrımcılık" kavramının bizim kültürümüzde yer almadığını belirtti. Türkiye'nin AB uyum süreci konusunda son derece kararlı ve azimli şekilde ilerlediğini söyleyen Bakan Eroğlu, "Aynı duyarlılığı AB tarafında da görmek istiyoruz ancak ne yazık AB ülkeleri bu konuda son derece yavaş" diye konuştu.

 

TOKİ Kız Meslek Lisesi bahçesindeki programda çam ağacı diken Bakan Eroğlu, Nevşehir Valiliğini ziyaret ederek Vali Mehmet Ceylan'dan Nevşehir ili hakkında Brifing aldı.

 

Vali Mehmet Ceylan Bakan Eroğlu'na günün anısına Avanos toprağından yapma rapido tabak hediye etti. (M.Fatih Akgül - İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir