• DOLAR 32.19
  • EURO 34.989
  • ALTIN 2498.913
  • ...
Hastane katliamını gerçekleştiren işgal rejimine Ağrı'dan lanet yağdı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Akşam saatlerinde işgal rejiminin soykırım girişimi olan Ehli Arap Hastanesi bombardımanını lanetlemek için Ağrılılar Cumhuriyet Caddesinde bir araya geldi.

Grup, Cumhuriyet Caddesinin bir ucundan diğer ucuna tekbirler getirerek yürüdü.

STK'ların ve siyasi partilerin destek verdiği eylemde halk işgal rejiminin gerçekleştirdiği saldırın önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Toplanan grup adına açıklama yapan Kerem Engin, "11 gündür bütün dünya bir Hollywood filmi izler gibi Gazze'de insanlığın soykırıma, işgale ve katliama sessiz kalıyor. İslam İşbirliği Teşkilatı denilen sözde birlik, sözde Arap Birliği ve yine sözde Birleşmiş Milletler sesini ve soluğunu kesmiş maalesef her gün çocuklarımızın katledilmesine, kızlarımızın öldürülmesine, hastanelerimizin vurulmasına, camilerimizin vurulmasına sessiz kalıyor. Bizler Ağrı'nın vicdanlı insanları olarak, Selahadin-i Eyyubi'nin torunları olarak şu gece vakti niyazımız odur ki inşallah bu katliama, bu zulme, işgale, sessiz kalan herkesin boynunun borcu olarak, o katledilen çocuklarımızın ölüleri kıyamet gününde bizlerde şahid olacağız ki onların yakasında olacaktır." ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Kemal Atmaca kısa bir dua yaptı. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir