• DOLAR 32.442
  • EURO 34.509
  • ALTIN 2485.871
  • ...
ASİM'den Filistin, Gazze resim sergisi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adana'da Ulu Camii önünde, Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM)  tarafından organize edilen Filistin ve Gazze konulu resim ve fotoğraf sergisi açıldı. Sergide israilin, Filistin'e, Gazze'ye, Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan saldırıları ve orada yaşanan mağduriyetler konu alındı.

Filistin'de ve Gazze'de zulme uğrayan Müslümanlara yönelik bir farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM)  Başkan Yardımcısı Kurtuluş Kılınç, "Dünyaya süper güç olarak gösterilen, dünyanın yaramaz çocuğunun nasıl birkaç saat içerisinde yerle bir edileceğinin bir göstergesiydi 'Aksa Tufan'ı operasyonu. bugün, siyonistlerin onlarca askeri HAMAS'ın elinde esir durumda, aynı zamanda sivil esirlerde var. Filistin davasına hiçbir zarar vermeden, helal getirmeden orada mücahit kardeşlerimiz mücadelelerini sürdürüyorlar. israile karşı, son yılların belki de en büyük zülmüne imza atan, dünyanın şımarık çocuğu israile karşı bir destan yazıyorlar." dedi.

"Filistin'de, Gazze'de kardeşlerimiz bir asimilasyona, tecrite, katliama tabi tutuyorlar"

Bugün yaşanılan savaşın sebeplerinin öncesinin olduğuna dikkat çeken Kılınç, şunları kaydetti:

"Bu iş, bugünün bir meselesi değildir. İnsanlar soruyorlar, niye böyle bir zamanda, ortada bir şey yokken. Aslında ortada bir şey yokken değil, 'O var olan şey bizim gündemimizde değilken.' demek istiyorlar çünkü ortada bir zülüm, bir işgal vardı. Her geçen gün büyüyen ve özellikle israil hükümetinin, son zamanlarda dünyanın gözünün içine baka baka, oradaki yerleşim yerlerini işgal etmesi, yeni yerleşim birimleri oluşturmak için yıkmaya devam ediyorlardı. Dolayısıyla, 'Ortada bir şey yokken' dediğimiz zaman, aslında bu bizim biraz da cehaletimizi ortaya koyuyor. Ortada bir şey vardı ama bizim gündemimizde değildi. Biz ancak orada çocuklar, kadınlar, yaşlı insanlar, sivil insanlar, öldürülmeye başlandığı zaman gündemimize aldığımız, an itibari ile de israil tankıyla, topuyla tüfeğiyle, gelişmiş bombalarıyla kardeşlerimizin üzerine saldırdığı zaman gündemimize girdiğinden, ortada bir şey yokmuş gibi düşünüyorduk ama ortada bir şey vardı. Filistin'de, Gazze'de kardeşlerimiz bir asimilasyona, bir tecrite, bir katliama tabi tutulmaya devam ediyorlardı. Aslında, yaşananlar bu sürecin bir geri tepmesi de diyebiliriz."

Siyonist işgal rejiminin de er yada geç yıkılacağını ve buna hep birlikte şahit olunacağını ifade eden Kılınç, 'Direniş gösteren bütün kardeşlerimize selamlıyorum.' diyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Elhamdülillah, kardeşlerimiz çok kısa bir süre içerisinde işgal kuvvetlerine çok büyük kayıplar verdirdiler. İnanıyorum ki artık ne olduğunu şaşıran güçler, işgal güçleri psikolojik üstünlüğü de kaybetmiş durumdalar. Bundan sonra çok daha güzel şeyler olabileceğini umud ediyorum. Evet, çok büyük daha katliamlara girişecekler ama Allah'ın izniyle hiçbir güç baki olmadığı için, bugün güçlü gördüğümüz o siyonist işgal rejimi de yarın yerle bir olacak ve biz buna hep birlikte şahit olacağız." (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir