• DOLAR 32.523
  • EURO 34.803
  • ALTIN 2496.419
  • ...
Midyat'tan Filistinlilerin 'Aksa Tufanı' operasyonuna destek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Siyonist işgal rejiminin yıllardır Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere karşı yaptığı zulüm ve boykotlara karşı "Aksa Tufanı Operasyonu" Hamas tarafından başlatıldı. 

Tüm yurtta olduğu gibi Mardin'in Midyat ilçesinde de, başlatılan operasyona destek amacıyla basın açıklaması düzenlendi.  

Yatsı namazını müteakip, merkez Hazreti Veysel Karani Camii'nde, Filistinlilerin başarısı ve Kudüs'ün kurtuluşu için eller dua için semaya açıldı.

Ardından cami avlusunda bir araya gelen Kudüs ve Filistin destekçisi Midyatlı STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar, hep bir ağızdan 'Hamas'a Selam, Direnişe devam' sloganlarıyla desteklerini bildirdi. 

Midyat STK Platformu adına basın açıklamasını HÜDA PAR Midyat ilçe Başkanı İsa Altunkaynak okudu. 

 Açıklamada, öteden beri siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliama dikkat çekildi. 

 "Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır" 

Altunkaynak, "Değerli basın mensupları, kıymetli Mescid-i Aksa murabıtları, bir asırdan uzun bir süredir siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler, her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam âlemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki, mazlumiyet değil, direniş erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın!" diye belirtti 

"Filistin halkı, İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır" 

Altunkaynak, "Filistin halkı, yalnızca kendi topraklarını savunmamaktadır. İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi-sivil tüm unsurları ekonomik, askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır. Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi, gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz." ifadelerini kullandı 

"Siyonizm, İslam dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir" 

"Midyat STK Platformu olarak; Filistin’i, başkenti Kudüs olan, doğusu ve batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın mukaddes toprakları olarak görüyoruz" diyen Altunkaynak, son olarak şunları söyledi:  

"İslam Dünyasını, işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, siyonizm, İslam dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir. Midyat STK Platformu olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Filistin halkına selam olsun! Kahraman mücahitlere selam olsun! Direnişe ve dirilişe selam olsun." 

Konuşmanın ardından Midyat Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir Hoca'nın Filistinlilerin zaferi için yaptığı dua ile program sona erdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir