• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
Diyarbakır'da araç konvoyuyla Filistin'e destek verilecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının siyonist işgal rejimine karşı başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonuyla devam eden çatışmalar devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı, Filistin halkına olan desteklerini belirtmek amacıyla bu akşam Diyarbakır'da şehir konvoyu düzenliyor.

Kobani bahaneli 6-8 Ekim olaylarının 9'uncu yıl dönümü münasebetiyle Mustazaflar Cemiyeti ve Şehitler Kervanı Platformu tarafından bu akşam saat 20.00'de merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Selahaddin Eyyubi Camii Konferans Salonunda "6-8 Ekim Şehitlerini Anma" programı düzenleyecek.

Düzenlenecek program sonrası oluşturulacak konvoy için toplanma merkezi olarak Şeyh Said Meydanının belirtildiği duyuruda tüm Filistin Sevdalısı halkın katılım sağlaması yönünde çağrı yapıldı.

Duyuruda belirtilen güzergâh Şeyh Said Meydanından başlanacak olup Elâzığ Bulvarı üzerinden Ofis Gevran Caddesi, Koşuyolu Parkı, Doç. Dr. Ahmet Bilgin Caddesi, Aydın Arslan Bulvarı takiben Bayındırlık kavşağından Tesisler Kavşağına doğru devam edecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde Tesisler Kavşağından devam edecek olan konvoy; Diclekent Bulvarı, Dünya Kavşağı, 75 metre çevre yolu üzerinden Diyarbakır-Şanlıurfa Karayoluna doğru seyir alacak. Konvoy, Doğum Hastanesi Köprülü Kavşağı mevkiinde sonlandırılacak

Hatırlanacağı üzere 2021 yılında da işgal rejiminin Kudüs'e yönelik yoğun saldırıları karşısında direniş gösteren Filistin halkına en büyük destek Diyarbakır'dan gelmiş, yaklaşık bir hafta süresince her akşam kitlesel basın açıklamaları ve binlerce araçlık şehir konvoyları oluşturulmuştu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir