• DOLAR 32.504
  • EURO 34.783
  • ALTIN 2499.528
  • ...
Umut Kervanı Afganistan'da Selahaddin-i Eyyubi Camii'nin yapımına başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

ABD'de işgalinden kurtarılan Afganistan'da yardım faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı, Afganistan'ın imarı için de çalışmalarını aralıksız yürütüyor.

Türkiye'deki hayırseverlerin desteğiyle Afganistan'da gıda, nakdi, kırtasiye, kırmızı et, giyim yardımını yapan Vakıf, bir yandan yapımını tamamladığı camilerin açılışını yapıyor, bir yandan da ihtiyaç duyulan bölgelere yeni camii inşa ediyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Selahaddin-i Eyyubi Camii'nin yapımına başladıklarını, kısa sürede camiyi ibadete açacaklarını söyledi.

Temeli atılan ancak imkansızlıktan dolayı yapılamayan caminin yapımını üstlendiklerini belirten Kurtaran, "Afganistan'da yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Birkaç gün önce Susa Camii ve Hacı Ahmet Kurtulman camilerimizin açılışını yapmıştık. İnşallah bugün burada Selahaddin-i Eyyubi Camii'nin temelini atmak istiyoruz ancak yapmış olduğumuz saha çalışmasında, 600 metrekare üzerinde altı medrese ve üstü cami olan, temeli atılıp imkansızlıktan dolayı yapılamayan camiyi tespit ettik. İnşallah Umut Kervanı hayırseverlerimizden Hacı Ahmet Kurtulman amcamızın sponsorluğunda bu camiyi tamamlayacağız. Burada gündüzleri ders alan 150 erkek, 100 kız öğrencimize de birer okul, birer medrese olmasını diliyoruz." dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle caminin yapımına başlandı. Caminin yan tarafında ise, hayırseverlerin yardımıyla camiinin ve çevdredeki mahalle sakinlerinin ihtiyacını karşılayacak bir su kuyusunun temeli atıldı. Zemzem-12 ismi verilen kuyunun ilk kazmasını Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran vurdu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir