• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Yırtılan Kur'an-ı Kerim teslim alındı!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde 18 Ağustos’ta gerçekleşen eylemde yırtılan Kur’an-ı Kerim, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Hollanda Bölgesine bağlı Mimar Sinan Cami Derneği Başkanı Salih Arslan tarafından Büyükelçi Ünal’a teslim edildi.

Ünal, PEGIDA hareketi temsilcilerinin 18 Ağustos'ta Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıda bulunduğunu söyledi.

Eylem öncesi ve sonrası Hollanda hükümeti ve makamları nezdinde eylemi kınamayı ve farklı girişimleri sürdürdüklerini belirten Ünal, “Ancak öte yandan da o gün yırtılan Kur’an-ı Kerim’in nerede olduğunu araştırıp soruşturduk ve bu çerçevede mahalle polisi tarafından bugün burada bulunduğumuz camimize bırakıldığını öğrendik. Cami yetkilileri de bu arada Türkiye’nin Lahey Din Hizmetleri Müşavirliği ile temasa geçmişti. Kur’an-ı Kerim’i bugün kendilerinden teslim aldık.” dedi.

Ünal, Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıları şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bu gibi eylemlerin tekrarlanmaması en büyük temennimizdir. İfade özgürlüğü ve toplanma özgürlüğünün önemini müdrikiz ancak vatandaşlarımızın, toplumumuzun, ülkemizin, tüm İslam camiasının, tüm İslam İşbirliği Teşkilatı ülkelerinin kamuoylarının hassasiyetlerine, kutsal kitabımıza ve dinimize yönelik hakaretlerin ve bu nefret suçunun engellenmesini istiyoruz. Bu konudaki hassasiyetlere saygı gösterilmesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

AA

Bu haberler de ilginizi çekebilir