• DOLAR 28.972
  • EURO 31.216
  • ALTIN 1862.67
  • ...
Umut Kervanından Afganistan'da medrese öğrencilerine sıcak yemek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Umut Kervanı, bazı açılış ve yardım faaliyetlerinde bulunmak üzere gittiği Afganistan İslam Emirliği'nin Başkenti Kabil’de yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Burada yardım faaliyetlerine başlayan Umut Kervanı, Talim ve Terbiye Merkezi'nde (Medresetül Kalem" okuyan çocuklar başta olmak üzere birçok medresede sıcak yemek ikramında bulundu.

Afganistan'daki çalışmalar hakkında bilgi veren Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, hayırseverlerin desteğiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Birçok medresede gıda ve sıcak yemek dağıtımında bulunduklarını belirten Kurtaran, "Hayırseverlerin desteğiyle medreselerde sıcak yemek ikramımız devam edecek. Dün de medreselerimizde talebelere ve ailelerine gıda kolilerimizi dağıtmıştık. Şu anda da yetimhanede yetim kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz. Rabbim hayırseverlerden razı olsun. Özellikle yetimhane ve medreselerin gıda konusunda sıkıntıları var. Bizler de bu sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir