• DOLAR 32.526
  • EURO 34.761
  • ALTIN 2491.733
  • ...
"Yaşadığımız bütün sorunların temelinde eğitimsizlik yatar"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Şehit Mahir Ayabak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin okudukları şiir, sergiledikleri gösteri ve halkoyunlarıyla devam eden programda konuşan Bitlis Valisi Karaömeroğlu, umut ve beklentilerle dolu yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başlamanın heyecan ve mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Bitlis'teki okulların fiziki durumuna değinen Karaömeroğlu, "Devlet yatırım programı kapsamında 27 okulumuz 29 milyon 360 bin TL bedelle güçlendirme, bakım, onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Yine 49 milyon 811 bin 285 TL bütçeli 11 adet projemiz tamamlanmış, 9 adet yatırım programı kapsamında okul yapımımız devam etmektedir." bilgisini paylaştı.

Bütün sorunların kaynağında eğitimsizliğin yattığını dile getiren Karaömeroğlu, "Bugün yaşadığımız bütün sorunların, kötülüklerin temelinde eğitimsizlik yatar ve bu sorunları ancak ve ancak eğitimle aşabiliriz. Eğitim olmazsa olmazımızdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çağın gereklerine göre yetiştirmek, onlara milli ve manevi değerlerimiz kazandırarak, ülkemizin kalkınmasında layık oldukları yeri alacak şekilde bilgi ve becerilerle mücehhez kılmak için, eğitime yönelik birçok hayır işi yapılarak ilçemizde, ilimizde ve memleketimizde hizmete sunulmaktadır. Genel bütçe de en çok payın eğitime ayrılması ve hayırsever iş adamlarımızın yatırımları, insanımızın geleceğe umutla bakması sağlamaktadır." ifadesini kullandı.

Konuşmasının devamında Karaömeroğlu, velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiaasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Gür, "Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen önemli bir süreçtir. Eğitim, ülkemizi temel hedeflerine, muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak en temel güçtür. Bu anlayışla eğitim her zaman en öncelikli meselelerimizden biri olmuş ve olmaya devam edecektir. Kadim bir kültür geleneğine, genç bir nüfus yapısına sahip olan, kalkınma yolunda önemli bir mesafe kateden Bitlis'imizin başarılılık ilerleyişini hep birlikte müşahede etmekteyiz." dedi. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir