• DOLAR 31.193
  • EURO 33.831
  • ALTIN 2038.3
  • ...
Minik yüreklerin namazı öğrenme sevinci
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 3 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

"Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında, 6-10 yaş arasındaki çocuklara namaz eğitimi verildi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde namaz eğitimi verilen 6-10 yaş arası kız ve erkek çocuklar için "Hayat Namazla Güzeldir" adıyla program düzenlendi.

İlçe merkezinde yürüyüş yapan çocuklar ellerinde, "Namaz En Büyük İbadettir", "Namaz Dinin Direğidir", "Haydi Namaza Haydi Kurtuluşa", "Secde Et Huzur Bul", "Namaz Cennetin Anahtarıdır" pankartlarını taşıyarak, "Namaz Cennetin Anahtarıdır" ve Namaz Dinin Direğidir" sloganlarını attılar.

Esnaf ve vatandaşların ilgiyle izlediği yürüyüş, takdir edildi.

Yaklaşık 15 gün boyunca çocuklara verilen namaz, abdest, dua ve hadis eğitimi Çınar Nujiyan Parkı'nda düzenlenen etkinlikle nihayete erdi.

Programda namazın önemine dair bir konuşma yapan Molla Recai Güler, "Allah Resulü (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bir hadislerinde şöyle buyuruyor; 'Allah'ın kulları üzerindeki hakkı nedir biliyor musunuz? Sahabe Allah ve Resulü daha iyi bilir diye cevap veriyor. Hazreti Peygamber de; Allah'ın kulları üzerindeki hakkı, kulların Allah'a ibadet etmeleri ve Allah'a ortak koşmamalarıdır.' Yani Allah bize bu kadar nimet vermiş, güzellikler vermiş, bunun karşılığında da bizden, Allah'a ibadet etmemizi istiyor. 'Peki kulların Allah üzerinde hakkı nedir diye sorduğunda, sahabe yine Allah ve Resulü daha iyi bilir, dediler. Kulların da Allah'ın üzerindeki hakkı şudur, eğer kullar Allah'a ortak koşmaz iseler ve sadece Allah'a ibadet etseler Allah'ın onları cennete koymasıdır." ifadelerini kullandı.

Güler konuşmasının sonunda, "Yani bizler bu dünyada Allah'ın verdiği bu kadar nimete karşı O'na teşekkür ederiz yani O'na Şükrederiz, O'na ibadet ederiz. En önemli ibadet de namazdır. Bizler namaz kılarsak, ibadet edersek bizi cennetine koyacak." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir