• DOLAR 32.842
  • EURO 35.229
  • ALTIN 2443.468
  • ...
TEKNOFEST Ankara’da başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST İstanbul’dan sonra yolculuğuna Ankara ile devam ediyor.

TEKNOFEST festivalin ikinci durağı Başkent Ankara oldu.

Festival 30 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara Etimesgut Havalimanında gerçekleşecek.

TEKNOFEST'in ilki 2018 yılında gerçekleşmiş ve bu sene yurt içinde 7’ncisi, toplamda ise 8’ncisi gerçekleşecek.

Her sene olduğu gibi TEKNOFEST 2023 Ankara’da da tanıtım ve etkinlik stantları yer alacak.

103 Paydaş Kurum ve 16 Sponsor, 11 sektörden 90 Firma, 41 Food Court katılımcısı olmak üzere 131 katılımcı firma tarafından açılacak 158 stant ile beraber toplam 261 stant 215 bin metrekare alana kurulan festivalde yerini alacak.

Stantlarda düzenlenecek 400’den fazla stant etkinliği öğrenciler ve gençlerle buluşacak.

Ankara Semalarına TEKNOFEST gösterisi olacak

Yerli ve milli üretim hava araçlarından Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak Helikopteri ve Anka TEKNOFEST semalarında gösteri yapacak.

TEKNOFEST girişim yarışması ilk kez Ankara’da

TEKNOFEST 2023’ün ikinci ve üçüncü durakları olan Ankara ve İzmir’de bu sene ilk defa, TEKNOFEST Yarışmalarına başvuru yapan takım üyelerinin projelerini girişime dönüştürmesi, girişime dönüşenlerin büyümesi ve bu sayede ülkenin girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla TEKNOFEST Girişim Yarışması düzenleniyor.

Yerli olarak geliştirilen Deneyap Kart’ın proje portföyünü genişletmek, proje üretkenliğini yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen Deneyap Kart Robolig Yarışması da ilk kez TEKNOFEST Ankara’da hayata geçiriliyor.

TEKNOFEST Girişim Yarışması kapsamında toplam 7 Milyon TL’den fazla ve Deneyap Kart Robolig Yarışması kapsamında ise toplam 270 bin TL ödül sahiplerini bekliyor olacak.

10 farklı kategoride düzenlenen TEKNOFEST Girişim Yarışmasına 2 bin 419 takım ve 8 bin 945 yarışmacı başvurusu; Deneyap Kart Robolig Yarışmasına ise bin 276 takım ve 5 bin 404 yarışmacı başvurusu alındı.

TEKNOFEST Girişim Yarışmasının; Eğitim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri kategorileri Ankara’da düzenlenecek. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir