• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Kırtasiyelerde okul hazırlıkları başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

2023-2024 yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kalırken Gaziantep'teki kırtasiyeciler de kalem, defter, çanta ve diğer okul malzemelerini getirerek sezon için tüm hazırlığını tamamladı.

Millî Eğitim Bakanlığı okullarda ilk ders zilinin 11 Eylül'de çalacağını açıklamasının ardından. Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde kırtasiye sektöründe hareketlenme başladı.

Eylül ayının yaklaşmasıyla Gaziantep'teki kırtasiyeciler eğitim-öğretim yılı için kaynak kitap, defter, çanta, kalem ve silgi gibi her türlü ihtiyaç malzemelerini hazırlayarak öğrenci ve velilerin beğenisine sunuyor.

Kanserojen madde konusunda velileri uyaran kırtasiyeciler, kaliteli kırtasiye malzemeleri alınması gerektiğini belirttiler.

Kırtasiye sezonu ile ilgili İLKHA muhabirine konuşan kırtasiyeci Mahir Çakmak, eğitim-öğretim sezonuna hazır olduklarını söyledi. Velilere kanserojen madde uyarısında bulunan Çakmak, kaliteli mal almaları konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu.

2023-2024 eğitim öğretim yılında öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyen Çakmak, "6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden yaşadığımız sıkıntıdan dolayı işlerimiz düşüktü. İnşallah bu yıl da deprem ve pandemi süreçlerini tekrardan yaşamayız. Bütün kırtasiyeci esnafımıza bol ve bereketli bir yıl diliyorum." dedi.

Kırtasiye malzemesi hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Çakmak, "Okulların açılmasına az kaldı bir nebze dahi olsun işlerimizde hareketlilik var. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Bu hafta ilköğretim tarzı okul çantalarımız defterlerimiz kitaplarımız hepsi hazır. Eylül ayının dördünde ilkokul öğrencilerimiz okula başlayacaklar onlara göre hazırlıklarımızı tamamladık. Ortaokul ve lise öğrencileri de 11 Eylül'de okula başlayacakları için bütün velilerimizi ve öğrencilerimizi 11 Eylül'den önce alışverişe bekliyoruz." ifadelerini kulandı.

Fiyat aralıklarından çok değişiklik olmadığını belirten Çakmak, "Bu yılki fiyat aralıklarımız geçen yıla göre yüzde 20, yüzde 25 bir fark var. Bazı ürünlerde hiç fiyat artışı görülmedi. Geçen yıla göre Fiyat aralıklarımız fazla yüksek değil, fiyatlarımız her kesime hitap ediyor. Çanta, kalem, boya, silgi ve benzeri ihtiyaçlar totalde 500 lira ile 750 lira arasında değişiyor." diyerek konuşmasını sonlandırdı. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir