• DOLAR 32.409
  • EURO 34.554
  • ALTIN 2454.66
  • ...
İstanbul'da yüzlerce çocuk "Hayat Namazla Güzeldir" etkinliğinde bir araya geldi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İnsanların zihinsel dünyasında manevi bir atmosferin parçaları ve öğretilen ibadetin hayat boyu sürdürülmesi adına yapılan faaliyetler, ülke genelinde birçok kesim tarafından da takdirle karşılanıyor.

Çocukların namaz alışkanlığını edinmesi için Türkiye'nin birçok ilinde 3 haftalık namaz eğitimi sonrasında çocukların bulunduğu ilde belli bir camide toplayarak cemaatle namaz kılmalarına vesile olan Kur'an Nesli Platformu, İstanbul'da da namaz programı düzenledi.

Başakşehir Millet Bahçesi'nde aileleriyle birlikte çocuklar, burada Başakşehir Merkez Camii'ne kadar tekbirler, salavatlar ve "Hayat Namazla Güzeldir" sloganları eşliğinde yürüdü.

Camide düzenlenen namaz programı, ikindi namazının ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kılınan 2 rekat nafile namazı sonrasında çocuklar; Namazla ilgili ezberledikleri ayet ve hadisleri okudu.

"Namaz hayatın özü, huzuru ve kalbinin sürurudur"

Programda bir konuşma gerçekleştiren Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Ortaç, Allah'ın insanların kendisine ibadet etmek için yarattığını belirterek; "Birinci görevimiz, bizi yaratan Allah'a ibadet etmektir. Bizi yaratan Allah, kendisine ibadet etmemizi, O'na şükretmemizi istiyor. Bizi yaratan Allah bizi; bir böcek, kuş, fil bitkisi, taş olarak yaratabilirdi ama Allah bize çok değer verdi, insan olarak ortaya çıkardı. Namazı olanın İslam dinine mensup olduğu anlaşılabilir, namazı olmayanın hangi din mensubu olduğunu nereden bileceğiz. Namaz hayatın özü, huzuru ve huzurun sürmesidir. İnsanın en mutlu olduğu an namaz ve namazdan sonraki andır. İnsanın dünyada yaşadığı süre boyunca en çok aradığı şey huzurdur ve mutluluktur. Mutluluk ve huzur da namazdadır." ifadelerini kullandı.

Program yapılan tesbihat ve dua ile son buldu.

 

(İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir