• DOLAR 32.831
  • EURO 35.293
  • ALTIN 2444.06
  • ...
Bedelli askerlik ücreti belli oldu!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından bedelli askerlik fiyatına ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, bedelli askerlik ücretinin 122 bin 351 lira olduğunu yinelendi.

Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

"Personel ve askerî öğrenci alımları diğer kamu kurumları ile koordineli olarak yasalar ve ilgili mevzuata uygun, idari ve adli denetime açık, şeffaf ve denetlenebilir bir şekilde gerçekleştirilmekte; bu yıl için planlanan alım/temin faaliyetleri devam etmektedir.

Bedelli askerlik ücreti belli oldu.

Bu kapsamda; 2023 yılı Millî Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarına askerî öğrenci temin faaliyetleri 4 Ağustos’a kadar Kara Harp Okulu yerleşkesinde devam edecektir.

Bilindiği üzere bedelli Askerlik tutarı, daha önce yapılan düzenleme ile memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlenmiş ve miktar konusundaki belirsizlik ortadan kaldırılmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığınca “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayımlanmış ve buna göre bedelli askerlik tutarı 122.351,04 TL olmuştur. 17 Temmuz 2023 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır."

Bu haberler de ilginizi çekebilir