• DOLAR 32.432
  • EURO 34.502
  • ALTIN 2466.122
  • ...
Bağlar'da ibadethaneler temizleniyor, hafriyatlar kaldırılıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla cami ve ibadethanelerde huzurlu şekilde ibadet yapılabilmesi için mobil yıkama ve vakumlu makinalarla temizlik yapılırken, ilçenin farklı bölgelerindeki hafriyatlar da toplanarak görüntü kirliliğine son veriliyor.

Bağlar Belediyesi , hava sıcaklıklarının arttığı bu günlerde genel temizlik seferberliği başlattı.

Cami, Kur'an Kursu ve Medrese gibi ibadet yerlerine ve eğitim kurumları temizlenerek hijyenik hale getiriliyor.  Mobil yıkama ve vakumlu makineler eşliğinde gerçekleştirilen çalışmalarla vatandaşların sağlıklı koşullarda ibadet yapmalarına imkan sağlanıyor.

Bozulan ve tahrip olan  çöp konteynerleri belediye ekipleri tarafından bakımdan geçiriliyor.

Temizlik ekipleri, ilçenin farklı noktalarında görüntü kirliliği oluşturan hafriyatları kaldırıyor, hafriyat dökmemeleri konusunda vatandaşları uyarıyor.

Hava sıcaklıkları nedeniyle oluşan cadde ve sokaklarda sulama ve yıkama çalışmaları da aralıksız hale getirildi.

Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu koşullarda günlük yaşamlarını devam ettirmeleri için hizmet seferberliği yürüttüklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Temizlik çalışmalarımızı geniş kapsamlı olarak gerçekleştiriyoruz. Cami ve ibadethanelerimizi temizleyerek hijyenik hale getiriyoruz, çevre ve görüntü kirliliğine yol açan hafriyatları kaldırıyoruz, cadde ve sokaklarımızda düzenli yıkama ve temizleme çalışmaları yürütüyoruz. Her şey vatandaşlarımızın sağlığı için." diye konuştu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir