• DOLAR 32.829
  • EURO 35.616
  • ALTIN 2530.964
  • ...
SON DAKİKA
Vali Demirtaş 15 Temmuz şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile buluştu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Programda Şehit yakınları, Gaziler ve ailelerinin bulunduğu masaları tek tek gezen Vali Demirtaş, burada ailelerin istek ve taleplerini de dinledi.

Programda bir konuşma yapan Vali Demirtaş, "Vatan sevdalıları, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz, o gece verdikleri mücadeleyle, 15 Temmuz karanlığını boğup aydınlık bir sabahı geride kalanlara emanet etmişlerdir." dedi.

Şehit yakınlarını yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını ifade eden Demirtaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

"Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere canından aziz bildiği mukaddes değerleri uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu bağlamda bugün de aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit yakınlarımızla ve kahraman gazilerimizle aynı sofrayı paylaşıyor, sizlerle sohbet etme, dertleşme, varsa sıkıntılarınızı giderme, beklentilerinize cevap verme imkânına kavuşuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Dinimizde peygamberlik makamından sonra gelen en yüce makam, şehitlik makamıdır. Rabbimiz, Kuran-ı Kerimde 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler. Siz bilmezsiniz' ayetiyle şehadet makamının yüceliğini vurgular. Her bir Müslüman da bu makama erişmek, peygamber efendimize komşu olmak için dua eder, bu yolda gayret gösterir, bir vesileyle şehadete yol arar. Milletimiz de aldığı bu ilahi mesajla yüzyıllardır aynı ruh ve aynı anlayışla 15 Temmuz’da da sokaklara, meydanlara çıkmış canı pahasına istiklal ve istikbaline, aziz vatanımıza ve ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıkmıştır. Vatan sevdalıları, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz, o gece verdikleri mücadeleyle, 15 Temmuz karanlığını boğup aydınlık bir sabahı geride kalanlara emanet etmişlerdir. Bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aziz şehitlerimizin bizlere birer emaneti olan şehit yakınlarımızı bir an olsun yalnız bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Onların kendilerini yalnız hissetmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Her daim yanlarında olacak, devletimizin ve milletimizin şefkat elini omuzlarından asla çekmeyeceğiz. Aynı şekilde kahraman gazilerimizin de her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Kapımız da yüreğimiz de sizlere her gün her saat açıktır. Sizin dertlerinize derman olmak bizim ilk ve en öncelikli görevimizdir. Zira vatana en sevdiklerini armağan edenlere, vatan için canlarını ortaya koyanlara ne yapsak, hangi hizmette bulunsak azdır. Üzerinden yedi yıl geçmesine rağmen, 15 Temmuz hain darbe girişimi, zihnimizde tüm canlılığıyla yer tutmaya devam ediyor. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve bizler, FETÖ ve PKK gibi milletimizin istiklal ve istikbaline kast eden terör örgütleri ile mücadeleyi, milletimizden aldığımız güçle, azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz; sürdürmeye devam edeceğiz."

Program İl Müftüsü Ali Hayri Çelik'in yaptığı dua ile son buldu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir