• DOLAR 32.829
  • EURO 35.642
  • ALTIN 2529.397
  • ...
SON DAKİKA
Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar: Çocuklarımızı İlim ve irfanla donatıp, güzel ahlakla büyütelim
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kurs hocalarından bilgi alarak öğrencilerle yakından ilgilendi.

Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Çınar, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, "Öncelikle yaz tatilinizi, kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek amacıyla değerlendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu öğrenme isteğiniz çok kıymetli, başarılarınızın devamını diliyorum. Rabbim Kur'an-ı Kerim'i anlamayı ve onunla amel etmeyi nasip etsin." dedi.

Çınar, çocukların manevi ve dini değerler ışığında büyümelerinin ülkenin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirterek şöyle konuştu:

"Camilerimizde milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirilmesi amacıyla bu tür faaliyetlerin artması ve yapılması toplumun geleceği çocuklar açısından önemlidir. Öğrencilerimiz burada en güzel şekilde eğitimlerini alıyorlar. Rabbim zihin açıklığı versin inşallah. Pırıl pırıl yavrularımızı Kur'an-ı Kerim’i öğrenirken görmek beni çok mutlu etti. Milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirilmesinde emek veren hocalarımıza ve diğer camilerde görev yapan imamlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın böyle kurslara yoğun ilgi göstermesi ise bizleri mutlu ediyor.

Sizin en hayırlınız, ‘Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir’ hadis-i şerifine binaen biz de belediye olarak kurslarımıza elimizden geldiğince destek veriyoruz. Gençlerimizin bu milletin değerlerine, geleceğine sahip çıkan, bilgide, ilimde, edepte, dünyayla yarışabilen gençler olmaları, ülkemiz açısından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda büyük gayretleri olan hocalarımızdan Allah razı olsun." (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir