• DOLAR 32.558
  • EURO 35.096
  • ALTIN 2442.785
  • ...
Otobüs şoförleri: Fiili ve sözlü saldırılara maruz kalmak istemiyoruz
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman Belediyesi'nde görevli otobüs şoförleri, hakarete ve saldırılara maruz kaldıkları gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.

Gültepe Durağı önünde düzenlenen basın açıklamasını şoförler adına okuyan Mustafa Elibol, direksiyonda kendilerini rahat hissetmek istediklerini söyledi.

Her bir şoförün günde en az bin kişiyle muhatap olduklarını, bu nedenle kimi zaman şiddet ve sözlü tacizlere maruz kalabildiklerini vurgulayan Elibol, halka yönelik verdikleri hizmetin karşılığının bu olmaması gerektiğini kaydetti.

"Direksiyonda kendimizi rahat hissetmek istiyoruz"

Elibol, "Batman Belediyesi şoförleri olarak kendimizi siz vatandaşlarımıza hizmet vermeye adadık. Bizler sizlerle varız. Bizim için sizin sağlığınız ve güvenliğiniz öncelikli işimizdir. Biz bunları yaparken direksiyonda kendimizi rahat hissetmek istiyoruz. Günde en az 900 ile bin arası vatandaşla muhatap oluyoruz. Bazen şiddet ve sözlü taciz durumları yaşanabiliyor. Bu durumlarla karşılaşmak istemiyoruz." dedi.

"Lütfen bize destek olun"

Vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulunan Elibol, "Batman bu toplu taşıma işini fazlasıyla hak ediyor. Bizler de bunu sürdürmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Gece-gündüz, hafta içi, hafta sonu ve hatta bayram tatili demeden siz halkımıza hizmet için buradayız. Lütfen siz de bize destek ve yardımcı olun." ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir