• DOLAR 32.911
  • EURO 35.417
  • ALTIN 2468.468
  • ...
Kaçak yabancıların çalıştırıldığı iddialarına ilişkin açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İçişleri Bakanlığı Göçmen İdaresi Genel Başkanlığı, "Yabancılar İletişim Merkezi'nde 'Kaçak Yabancıların Çalıştırıldığı' iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "son dönemde gazetecilik adı altında iftira ve yalanlarıyla sistematik bir şekilde Başkanlığımızı hedef alan bir gazete haber müdürünün gündeme taşıdığı ve sosyal medyada dolaşıma sokulan 'Yabancılar İletişim Merkezi’nde kaçak yabancıların çalıştırıldığı' iddiası tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür.

6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa uygun bir şekilde ülkemizdeki yabancılara yönelik bilgilendirme hattı olarak 7 dilde faaliyetlerini sürdüren YİMER, aynı zamanda kayıt dışı istihdamın önlenmesi kapsamında da ihbar almakta olup bu ihbarlara ilişkin kolluk birimleri ve ilgili kurumlarla hızlı bir şekilde koordinasyon sağlamaktadır.

Ayrıca kurulduğu günden bu yana 17 milyon çağrı karşılayan ve karşıladığı bu çağrılarla insan ticareti mağdurları başta olmak üzere 14 bin 900 insanın hayatını kurtaran YİMER ve Başkanlığımızla ilgili bu tür dezenformasyon ve provokasyon içeren açıklamalar iyi niyetle asla bağdaşmayan bir tutumdur. " denildi. (İLKHA) Bu haberler de ilginizi çekebilir