• DOLAR 32.527
  • EURO 34.995
  • ALTIN 2431.327
  • ...
Memur-Sen Batman il divan toplantısı yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İl divan programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen Batman İl Temsilcisi Şehmuz Önlü, 14 Şubat 1992 tarihinde kurulan Memur-Sen'in 31 yaşını geride bıraktığını söyledi.

O zamandan bu yana milyonlara ulaştıklarını belirten Önlü, "25 ülkeden 33 emek örgütünün bir araya geldiği yaklaşık 25 milyon çalışanı kapsayan bir uluslararası harekete öncülük ederek Uluslararası Emek Örgütün öznesi olmaktan gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Açılış konuşmasından sonra söz alan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, 7'nci Dönem Toplu Sözleşmede kamu görevlilerinin hakkını en iyi şekilde alabilmesi için örgütlü gücün büyümesi gerektiğine vurgu yaptı.

15 Mayıs'a kadar tüm teşkilatın yoğun bir çalışmayla üye artışına katkı sunması gerektiğini belirten Esen, yeni dönemde Memur-Sen'in pek çok önemli hedefinin olduğunu belirtti.

Esen, toplu sözleşmede ve ilgili sosyal mekanizmalarda önemli sorun alanlarının çözümü için uğraşacaklarını belirterek, "Kamu görevlileri için kazanım üretmemizi yavaşlatan 4688 sayılı Kanun’da gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlayacağız. Toplu sözleşmenin kapsamının genişletildiği, tutanak düzenine geçildiği, sürenin artırıldığı, hakem Heyeti aritmetiğinin düzeltildiği bir yasayı mutlaka bu ülkeye kazandıracağız." dedi.

Türkiye’nin önemli bir seçimin atmosferine girdiğini ifade eden Esen, "İşgal girişimlerine, kumpaslara, kalkışmalara rağmen Türkiye dış politikada, terörle mücadelede neler yaptı bir düşünelim. Bölgesinde ameliyat yapmaya çalışanlara karşı, akılcı ve onurlu politikalarla nasıl durduğunu da şöyle bir düşünelim. Küresel kriz ortasında güçlü ve istikrarlı bir yönetime ihtiyacımız var. Türkiye, birilerinin yazdığı reçetelerle yönetilemeyecek kadar da büyüdü. Şimdi birileri çıkmış, o deli gömleğini size yeniden giydireceğiz, bizim reçetelerimizi kabul edin diyor. Biz o deli gömleğini bir daha asla giymeyeceğiz." açıklamasında bulundu.(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir