• DOLAR 32.521
  • EURO 34.978
  • ALTIN 2430.861
  • ...
Avrupa Yetim Eli, Burundi'de çadır kentlerde battaniye ve giyim yardımı yaptı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Gatumba bölgesinde geçtiğimiz hafta yaşanan selden etkilenen ve çoğunluğunun kendi imkânlarıyla yaptığı derme çatma çadırlarda yaşam mücadelesi veren halk, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Birkaç gündür bölgede çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, yaptığı nakdi yardım, giyim, kurban, Kur'an-ı Kerim yardımı ve her akşam yüzlerce kişiye verdiği iftar yemeklerinin ardından selden etkilenerek derme çatma çadırlarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren halka battaniye yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli, ayrıca çadır kentin yanı başında yer alan ve sadece dört duvardan ibaret olan, içerisinde halı, yatak, döşek gibi hiçbir malzemenin bulunmadığı yetimhanede kalan çok sayıda çocuğa da giyim yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Nizamettin Aygan

Yaptıkları giyim ve battaniye yardımlarına ilişkin İLKHA muhabirine konuşan Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Nizamettin Aygan,  "Yarım çalışmaları kapsamında Burundi'deyiz. Burundi, bundan bir hafta önce büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kaldı. Selden etkilenenler arkamızda bulunan çadır kente yerleşerek yaşam mücadelesi veriyorlar. Bize gelen taleplere göre battaniyeye çokça ihtiyaç olduğu belirtildi. Biz de hamdolsun hayırseverlerimizin bağışlarıyla dağıtıyoruz. Bir tane battaniye alabilmek için saatlerce bekliyorlar. Yapılan yardımların ne kadar önemli olduğuna şahitlik ediyoruz. Yapılan iyiliklerin karşılığı hem dünya hem de ahiret saadeti olsun.

Yetimhanede kalan çok sayıda yetime de giyim yardımında bulunduklarını hatırlatan Aygan, hayırseverlerin gönderdiği giyim yardımlarıyla çocukları sevindirmek istediklerini ifade etti. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir