• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Batman'da yangın tatbikatı yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Valiliğin koordinatörlüğünde yapılan tatbikata, belediye, AFAD, TPAO gibi kurumlar destek verdi.

Senaryo gereği Batıraman Ana Kampı’nda bulunan bir lastik imalathanesinde çıkan yangında söndürme çalışmaları yapıldı. Binada mahsur kalan çalışanlar kurtarıldı.

Batıraman Ana Kampı’na gidip davetliler ve basınla birlikte bizzat tatbikatı yerinde izleyen Vali Ekrem Canalp, tatbikat sonrası basına açıklama yaptı.

Yangınların sürekli çıkabildiğine işaret eden Vali Canalp, "Bazen bu yangınlar bir kurumun kendi imkânlarıyla söndürebileceği küçük yangınlar olabiliyor. Ama bazen de büyük yangınlar oluyor. Öyle yangınlar oluyor ki tek kurumun kendi imkânlarıyla o yangını söndürmesi mümkün olmuyor. Diğer kurumlarımızın da yardım ve destek vermesiyle ancak bu tür yangınlar kontrol altına alınabilip söndürülebiliyor." ifadelerini kullandı.

"Yangınlara koordineli ve hızlı müdahale edilmediği zaman büyük kayıplar yaşanabiliyor"

Büyük yangınlarda ortak kurumların koordineli hareket etmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Canalp, şöyle devam etti:

"Bu tür büyük yangınlarda hızlı hareket etmek çok önemli. Hızlı ve koordineli müdahale edildiği zaman yangın büyümeden söndürülebiliyor. Kurumlar arasındaki iletişimin, koordinasyonun uzaması, sıkıntıların çıkması yangınların büyümesine ve maalesef kontrolden çıkıp büyük maddi kayıplara ve insan kaybına yol açmasına neden olabiliyor. O yüzden kurumların bu konudaki koordinasyonları çok önemli."

"Bakan Soylu’dan tebrik telefonu geldi"

Mevcut tatbikatın da bu amaca hizmet ettiğini belirten Vali Canalp, kurumlar arası iletişim ve iş birliğinin gelişebilmesi için bu tür yangın tatbikatlarının önemli olduğunu vurguladı. Canalp, tatbikat esnasında İçişleri Bakanı Soylu’nun da kendilerini arayıp tebrik ettiğini söyledi.(İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir