• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
Midyat’ta engelliler unutulmadı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Yapılan dağıtım programı ile ilgili Midyat Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Mehmet Onur, 3 aralıkta dağıttıkları 11 adet tekerlekli sandalyeyle beraber bu sayının 2022 yılında 60'a ulaştıklarını belirtti.

Basın mensuplarına konuşan Onur, "Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz bir programdır. Her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaysıyla İlçemizde engelli ve yardıma muhtaç yatalak vatandaşlarımıza Belediye Başkanımız Veysi Şahin’in talimatıyla tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bunu da engelli vatandaşlarımızın hem kendilerinin hem de ailelerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla düzenliyoruz. Biz, sadece 3 Aralık Dünya Engelliler günü değil, yılın 365 günü engellilerimizin yanında oluyoruz. Bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz." dedi.

Engelli kardeşi için tekerlekli sandalye almaya gelen Sabahattin Gümüş, "Sebep olan ve yardımda bulunan Belediye Başkanına teşekkür ederim, katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.

Tekerlekli engelli dağıtım etkinliğine Belediye Başkan vekili Hasan Özmen, Belediye Başkan yardımcıları Abdurrahim Çelik, Masum Cengiz, Ali Alptekin, Özel Kalem Müdürü Halil Polat, engelli ve engelli yakınları katıldı.

Dağıtım programının ardından ilçede faaliyet yürüten  Midyat Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadri Baran, Midyat Engelliler Derneği Başkanı Hikmet Olgaç ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret edildi. (İLKHA)

 

Bu haberler de ilginizi çekebilir