• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
Sağlık Bakanlığı Bingöl’de 59 personel alımı yapacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İŞKUR Bingöl İL Müdürü Cevdet Baycuman tarafından yapılan açıklamada, İŞKUR ile İl Sağlık Müdürlüğüne çeşitli mesleklerde 59 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan sürekli İşçi alım için katılımcı başvurularının 28.11.2022 – 02.12.2022 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Başvuru için katılımcı şartları ise şöyle:

-Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

-İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (28 Kasım 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

-Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibariyle

-Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

-İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

-7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

-Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

-2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen -Katılımcılar, noter kurası ile belirlenecektir.

-Noter Kura Tarihi ve Yeri : 28.12.2022 / Ankara

Başvurular İŞKUR e-şube, E-Devlet ve ALO-170 iletişim hattı üzerinden alınacaktır. (İLKHA)

 

 Bu haberler de ilginizi çekebilir