• DOLAR 33.195
  • EURO 36.023
  • ALTIN 2550.996
  • ...
HÜDA PAR heyeti Karkamış'ta
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Karkamış ilçesine dün PKK/YPG tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucunda 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, İl Başkan Yardımcıları, HÜDA PAR Karkamış Temsilcisi Ali Kemal Kılıçparlar, HÜDA PAR Nizip İlçe Başkanı Bayram Çakar ve beraberindeki heyetle birlikte saldırısı sonucu 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı Karkamış ilçesinde incelemelerde bulundu.

Göçer ve beraberindeki heyet, ilk olarak Nizip ilçesinde öğretmen Ayşenur Alkan’ın cenaze namazına katıldı. Nizip ilçesindeki Hazreti Ali Camii’ndeki cenaze namazına katılan Göçer, daha sonra Karkamış ilçesine gitti.

İlk olarak 5 yaşındaki Hasan Karataş’ın taziyesine katılan, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek taziyelerini ileten Göçer ve beraberindeki heyet, daha sonra ise öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiği Kocetepe İlkokulu’nda ve 5 yaşındaki Hasan Karataş’ın hayatını kaybettiği ev ile roket ve havan mermilerinin düştüğü evlerde ve havan mermisinin düştüğü tırda inceleme yaptı.

Göçer, tır şoförü Hasan Yalçın ve saldırı sonucunda evleri hasar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Evleri hasar gören vatandaşlardan ve tır şoförü Yalçın’dan bilgi alan Göçer, bölgedeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Menfur saldırıyı kınayan Göçer, saldırıda vefat eden Ayşenur Alkan öğretmene ve 5 yaşındaki Murat Karataş’a Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Göçer, "Roket ve havan mermilerinin isabet ettiği ev, okul, tır ve diğer bölgelerde inceleme yaptık. Roket ve havan mermisinin düştüğü tır ve evde ciddi manada zarar var. Roket ve havan mermisinin düştüğü tır ve evde can kaybının olmaması sevindiricidir. Ayşenur Alkan öğretmenin vefat ettiği okula gittik. Okula atılan havan mermisi okulun dışına düşmüş. Fakat şarapnel parçalarının okula sıçraması sonucu Ayşenur Alkan öğretmen vefat etti. Yine henüz 5 yaşında olan Murat Karataş vefat etti. Karkamış ilçemize çok sayıda roket ve havan mermisi atılmış. 2 can kaybımız var. 5 yaşındaki Murat Karataş’ın taziyesine katıldık. Ayşenur Alkan öğretmenin cenazesine katıldık. Cenazede acı ve gözyaşı vardı.” dedi.

Sivil insanların yaşam alanlarına roket atmanın ve can kayıplarına neden olmanın hiçbir şey ile izah edilemeyeceğini söyleyen Göçer, “Sivil insanların yaşam alanlarına bu tür eylemler gerçekleştirmek kabul edilemez. Biz bu ve bu tür saldırıları kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Saldırılardan dolayı Karkamış halkının tedirgin olduğunu ifade eden Göçer, bu tür acı olayların yaşanmaması temennisinde bulundu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir