• DOLAR 32.788
  • EURO 35.16
  • ALTIN 2457.99
  • ...
BESO Başkanı Çiftçi: Yerel kitapçılar için girişimlerde bulunduk
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman’ın katılım ve içerik açısından en önemli organizasyonları arasında yer alan Batman Kitap Fuarı’nın 5’incisi 14 Ekim’de kitapseverlere kapılarını açıyor.

Bu önemli organizasyonda ilde bulunan kitapçıların da yararlanması için girişimlerde bulunduklarını söyleyen ve boş yer bulamadıklarını belirten Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “14 Ekim’de başlayacak olan 5. Batman Kitap Fuarı için Batman’da bulunan kitapçılarımızın da katılmaları için Ticaret İl Müdürlüğümüz aracılığıyla Valiliğimize müracaat ettik. Boş yer kalmadığını ve katılanların tümünün yayınevi olduğunu belirttiler.

Fuarı düzenleyen yetkili firmayla irtibata geçtik kendileri boş yerin kalmadığını ve yayın evlerinin aylar öncesinden yer ayırdığını bu yüzden geç kalındığını söylediler. Gelecek yıl fuara katılmak isteyen kitapçı esnafımızın daha erken müracaat etmeleri gerekiyor. Biz de kitapçı esnafımıza durumu anlattık ve gelecek yıl erkenden irtibata geçmeleri gerektiğini söyledik.” şeklinde konuştu.(İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir