• DOLAR 32.897
  • EURO 35.867
  • ALTIN 2532.927
  • ...
Bingöl Valiliği engelli vatandaşlara özel hizmette bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bingöl Valiliği Açık Kapı Bürosunca valilik binasına gelen engelli bireylere yönelik tekerlekli sandalye hizmetinde bulundu. Valilik, ayrıca Açık Kapı Büro hizmetleri kapsamında maddi durumu olmayan ortopedik engelli bir kız öğrenicin de dershane masraflarını üstlendi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Hükümet Konağı girişinde bulunan Açık Kapı Bürosunca yapılan gözlemlerde binaya gelen ortopedik (yürüyemeyen) engellilerin üst katlara çıkmaları kucakta taşınma ile yapıldığı görülmüştür.  Bu kapsamda ilimizde sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren Bütün Engelliler Derneği (BEYKAD) ile görüşülerek Hükümet Konağında iş ve işlemlerini yapmak için gelecek olan engelli vatandaşlarımızın rahat hareket etmelerini sağlamak üzere 1 adet tekerlekli sandalye temin edilerek engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur." denildi.

"Maddi durumu olmayan ortopedik engelli vatandaşımızın öğrencisinin ücretsiz dershane eğitimi almasını sağladık"

Açıklamada, "Halit Beldek isimli ortopedik engelli vatandaşımız lise mezunu olan kızı Aleyna Beldek'i dershaneye yollamak istediğini fakat maddi durumunun yetersiz olmasından dolayı dershaneye yollayamadığını belirtmiştir. Hemşerimiz kızını dershaneye gönderebilmek için Açık Kapı Birimimizden yardım istemesi üzerine konu İlimiz Vali Yardımcısı Fatih Kaya'ya iletilmiş ve Vali Yardımcısı dershane ile görüşerek kızımızın dershane kaydı ücretsiz yaptırılmıştır." ifadelerine yer verildi.  (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir