• DOLAR 28.922
  • EURO 31.485
  • ALTIN 1923.55
  • ...
İstanbul'da "Hayat Namazla Güzeldir" etkinlikleri düzenlenecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Özellikle küçük yaşlardaki çocukların namaz alışkanlığı edinmesi adına Kur'an Nesli Platformu tarafından gerçekleştirilen 2 haftalık eğitimler sonucunda namazı öğrenen çocuklar için merkezi camilerde toplu namaz programları düzenleniyor.

Çocukların zihin dünyasında manevi bir atmosferin oluşması ve öğrendiği ibadeti hayat boyu sürdürebilmesi adına yapılan etkinlikler, ülke genelinde ciddi ses getirdiği gibi birçok kesim tarafından da takdirle karşılanıyor.

"(Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah, yaptıklarınızı biliyor." ayeti gereğince sürdürülen bu hayırlı çalışmalar kapsamında, İstanbul'da da 11 Eylül Pazar günü ikindi namazında her iki yakada etkinlikler düzenlenecek.

"Hayat Namazla Güzeldir" etkinlikleri, Anadolu Yakası'nda Kartal Soğanlık Camii, Avrupa Yakasında ise Fatih Şehzadebaşı Camii'nde yüzlerce çocuğun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Yapacakları etkinlikler hakkında İLKHA muhabirine yazılı açıklamada bulunan Kur'an Nesli Platformu Marmara Koordinatörü Mevlit Akkılıç, ''İslam dininde en önemli ibadetlerin başında namaz gelir. Namaz dinin direği, Müslümanlığın göstergesi ve İslam'ın temel ibadetlerindendir. Peygamber efendimiz (Sallalahu Aleyhi Vesellem), 'çocuğa yedi yaşındayken namaz kılmayı öğrettiniz'  buyurmaktadır. Yine 'namaz gözümün nurudur' diye buyurmuştur. Bizler de namaz ibadetini doğru ve güzel bir şekilde öğrenmenin hayati bir önem arz ettiğini görerek çocuklarımıza bir eğitim verdik. İstanbul'da Avrupa ve Anadolu yakasında verdiğimiz eğitimler sonucunda final etkinliğini yaparak çocuklarımıza taçlandırmak istiyoruz." dedi.

(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir