• DOLAR 32.849
  • EURO 35.694
  • ALTIN 2551.35
  • ...
HÜDA PAR'dan Pakistan Büyükelçiliğine ziyaret
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ziyarette, HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir'e Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin İmir de eşlik etti.  HÜDA PAR heyetini, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi karşıladı.

HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, Pakistan Büyükelçiliği şeref defterini imzaladıktan sonra HÜDA PAR heyeti, Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi'nin makamında ağırlandı.

Demir, sel felaketinde Pakistan halkının yanında olduklarını ve acılarını en derinden hissettiklerini belirtti.

HÜDA PAR ziyaretinin çok anlamlı olduğunu ve ziyaretten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Büyükelçi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Pakistan'da yaşanan sel felaketinin çok büyük olduğunu, 1300'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini, yüzbinlerce insanın mağdur olduğunu, Pakistan'ın neredeyse yarısından fazlasının felaketten etkilendiğini aktardı.

Yaşanan felaketin ardından halen yaraların sarılmaya çalışıldığını aktaran Qazi, yağ, şeker ve un gibi temel gıda malzemeleri ile çadırlara ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Afganistan ile diyaloglarının iyi olduğunu da aktaran Qazi, Afganistan'ın istikrarının aynı zamanda Pakistan ve bütün İslam aleminin istikrarı olduğuna vurgu yaptı.

Görüşme sonrası ziyaret, karşılıklı iyi dilek temennileriyle sona erdi.

(İLKHA)
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir