• DOLAR 32.261
  • EURO 34.917
  • ALTIN 2423.907
  • ...
Bakan Bilgin'den sözleşmeli personel açıklaması
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kabine toplantısı sonrası gündemle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, sözleşmeli personel ve EYT'liler ile ilgili çalışmalara değindi.

Bakan Bilgin, "Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmamızı sona erdirmek üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz. Sözleşmeli personel ve geçici işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız. Sonra maden işçileri ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçiler var, o tarihte 90 bin civarında taşeron işçi vardı, önceliğimiz onlar. Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız." dedi.

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili de çalışma yürütüldüğünü anımsatan Bilgin, "Bir iki konu daha var EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

 Bu haberler de ilginizi çekebilir