• DOLAR 32.361
  • EURO 34.46
  • ALTIN 2438.652
  • ...
Bingöl’de Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. Bingöl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel başkanlığında Mili Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Hail Yücel kurum idarecileri ve okul müdürleri katıldı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı değerlendirmesi ile başlayan toplantıda, LGS ve YKS verileri üzerinden il genelindeki başarı durumu ele alındı. Toplantıda konuşan Halil Yücel, Bingöl’ün eğitimde başarısını her geçen yıl daha yukarıya taşıdığını belirterek, "Her sene daha ileriye" mottosuyla başarı seviyesini artırmak için kapsamlı çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Tüm okulların ders başarı analizlerinin yapıldığını ve bu analizler ışığında yapılabilecek çalışmalar üzerinde durulduğunu belirten Yücel, "Eğer yüreğimiz bir atar ise arzu ettiğimiz başarıyı yakalar var ise sorunlarımızı çözebiliriz." dedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, yeni eğitim öğretim yılına yönelik gerçekleştirilen hazırlıklara da değinen Yücel, okulların çevre temizliğinden, fiziki eksikliklerinin giderilmesine kadar tüm yönleri ile 12 Eylül tarihinden önce hazır olmasını istedi. Bu konuda okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Yücel, ders kitapları ile birlikte bu yıl yardımcı kaynakların da öğrencilerin masasında hazır olacağının altını çizdi.

Artık öğrencilerin başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan Millî Eğitim Bakanlığınca sağlanan bu önemli imkândan faydalanacağını belirten Yücel, "Yardımcı kaynaklar ile birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Akademik Destek dijital platformu ve zengin içeriklerin öğrencilerin istifadesine sunulduğu diğer bir platform olan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal dijital platformunun da etkin ve verimli bir şekilde kullanımının sağlanmasını istedi.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü videolu ders anlatımı, kaynak, test ve benzeri eğitim imkânlarına bu dijital platformlar üzerinden ulaşabileceklerini belirten Yücel, "Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin bu platformlardan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayalım" dedi.

Yücel, daha sonra diğer gündem maddeleri olan sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler, iş sağlığı ve güvenliği, büyük-küçük onarım çalışmaları, okul rehberlik faaliyetleri ve özel eğitim hizmetleri, DYK kursları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma, Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen Matematik Seferberliği, okul öncesinin yaygınlaştırılması, PİGEP, Köy Yaşam Merkezleri, Geri Dönüşüm Kütüphaneleri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi ve Çevre Dostu 1000 Okul Projeleri ile halk eğitimi kursları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, kariyer basamakları ve YÖGEP çalışmaları, kütüphanelerdeki kitap sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, taşımalı eğitim ve yemek, okul müdürlerinin harcama yetkilisi olması ve okullara gönderilen ödeneklerin kullanımı, mesleki eğitim merkezlerine öğrenci kazandırılması konu başlıkları üzerinde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son bölümünde ise okul müdürleri görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir