• DOLAR 32.784
  • EURO 35.154
  • ALTIN 2457.906
  • ...
Batman'daki doğal sodalı suya ilgi giderek artıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman'ın Sason ilçesi Yolüstü (Kıder) köyünde bulunan şifalı içme suyu, Batman ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri. Özellikle böbreklerinde taş bulunan ve mide rahatsızlığı yaşayan hastalar bu doğal ve şifalı sudan içmek için bölgeye ziyaretler düzenliyor.

Bölgeye ilk kez geldiğini dile getiren Derviş Baran adlı vatandaş, buradaki şifalı suyun gazoz tadında olduğunu belirterek herkese içmeleri tavsiyesinde bulundu.

Baran, "Silvan'dan bir grup ile buraya geldik. Burada içme suyunun tam olarak nelere iyi geldiğini bilmiyorum ama suyu asitli ve tadı güzeldi. Özellikle böbrek taşına iyi geldiğini söylüyorlar. Sodaya benzer bir tadı var. Bu suyu içen herkese Allah şifa versin inşallah." temennisinde bulundu.

"15 sene önce gelmiştim ve şifa bulmuştum"

Doğal içme suyuna yaşadığı mide rahatsızlığı nedeniyle geldiğini belirten Derya Korkmaz, daha önce de buraya geldiğini ve faydasını gördüğünü söyledi.

Korkmaz, "Midemden rahatsız olduğum için Batman'dan buraya bu şifalı suyu içmeye geldim. Tadı gazoz gibidir. Buraya ikinci gelişimdir. İlkin 15 sene önce gelmiştim ve şifa bulmuştum. Şimdi yine geldim. Herkese tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Böbrek taşı şikâyeti üzerine buraya geldik"

Soda tadı olan şifalı suya, eşinin böbrek taşı şikâyeti üzerine geldiklerini belirten Hâkime Arviş, "Bu su şifalıdır. Şifa bulmak için Batman'dan buraya ailemle beraber geldim. Böbrek taşı şikâyeti üzerine buraya şifa bulmak için geldik. Rahatsız olan eşimdir. Suyun tadı çok güzeldir. Bu suyu burada içmek gerekir. Başka yere veya eve götürdüğünüzde rengi kırmızıya dönüşüyor. Bu şifalı sudan içmek isteyenlerin buraya gelip içmesi gerekiyor." diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir